Jarmark bożonarodzeniowy/ Різдвяний ярмарок

O tym, żeby wybrać się na jarmark świąteczny, myślałam już od kilku dobrych dni. Najbardziej motywującym okazał się fakt, że jest on jedynie do wigilii, i dlatego dziś w końcu tam dotarłam.

Idąc pomiędzy stoiskami zaczęliśmy się zastanawiać skąd pochodzi ten zwyczaj. Gdy wróciłam do domu od razu musiałam trochę o tym poczytać. Okazało się że mieliśmy słuszne przeczucie co do tego że jarmarki pochodzą z Niemiec. Dokładniej z Drezna. Pierwszy jarmark bożonarodzeniowy odbył się już pod koniec XIV wieku. Teraz jarmarki bożonarodzeniowe są w  każdym większym europejskim mieście.

Nie miałam okazji bycia na wielu jarmarkach świątecznych w swoim życiu, ale ten tegoroczny w Gdańsku przypadł mi do gustu.

Zresztą zobacz zdjęcia i sama oceń.

 

5

 

Про те, щоб піти на різдвяний ярмарок я думала вже декілька днів. Найбільш заохочуючим виявився факт, що ярмарок закривають з розпочаттям свят- тобто в цю суботу. Тому сьогодні я кінець кінцем туди потрапила.

Йдучи між прилавками ми почали задумуватись звідки прийшов цей звичай. Тому перше, що я зробила, коли повернулась додому- це почала шукати інформацію про це. Виявилось, що наша інтуїція нам добре підсказувала і ярмарки прийшли до нас з Німеччини. З Дрезна. Перший ярмарок відбувся вже наприкінці XIV століття. Сьогодні ярмарки відбуваються у всіх великих містах в Європі.

Я ще не була на багатьох різдвяних ярмарках, але признаюсь вам, що цьогорічний в Гданську мене вразив.

Та що тут багато розказувати- краще подивись фото і сама оціни.

1

12

11

133 7

46

 

You may also like

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *