Pudełko kreatywności/ Коробка творчості

7

Jakiś czas temu robiłam porządki w mojej szafie. Podzieliłam rzeczy na: te które noszę, które nie noszę ale podobają mi się i te które nie noszę i nosić już nie zamierzam. Oczywiścieб pierwsze trafiły z powrotem do szafy, ostatnie rozdałam. Ubrania, których nie noszę, ale mi się podobają, wrzuciłam do pudła, które nazwałam pudełkiem kreatywności. Pudełko kreatywności  zostawiłam, żeby na tych ubraniach móc poeksperymentować.

W tym sezonie bardzo mi się podobają dżinsy z naszywkami. Nie kupiłam ich, bo cena była zbyt wygórowana. Wychodząc ze sklepu, zapaliła mi się w głowie żarówka. Pomyślałam od razu o moich starych dżinsach z Diverse. Nosiłam je co najmniej 5 lat i one wciąż wyglądają nieźle. Wrzuciłam je do pudełka kreatywności tylko dla tego, że już się nimi znudziłam. Dobrze że pasmanterię mam po drodze, a więc długo nie myślałam i weszłam po kilka naszywek. Okazało się że jest tak duży wybór, że nie opanowałam się i kupiłam więcej niż potrzebuję.

Dziś z okazji soboty zabrałam się za przerabianie moich starych dżinsów.  Przyklejałam naszywki po raz pierwszy, jeśli dla Ciebie to będzie też pierwszy raz, posłuchaj kilka rad.1

Rady:

 • Przypnij wszystkie naszywki za pomocą szpilki i przymierz ubranie- tak będziesz widziała, jak to będzie wyglądać
 • Zostaw przypięte szpilkami naszywki i obróć ubranie na drugą stronę
 • Włącz żelazko na średnią moc i przeprasuj miejsca z naszywkami
 • Jeśli masz cienki materiał warto na materiał położyć mokrą szmatkę i prasować przez nią
 • Gdy podczas prania naszywka gdzieś odklei się przeprasuj ją jeszcze raz
 • Pamiętaj- nie prasuj naszywki od góry, czyli po stronie z nitkami- ponieważ nitki się przepalą.

 

Zachęcam również Ciebie do eksperymentowania z naszywkami. Naszywki świetnie wyglądają na koszulach, szczególnie w paski,  dresowych sukienkach, dżinsowych spódnicach i kamizelkach, katanach. Daj się ponieść wyobraźni.

Czy masz ubrania które sama przerobiłaś? Jestem ciekawa, co wymyśliłaś! 🙂

4

 

 

Нещодавно я порядкувала мій одяг. При цьому я поділила його на декілька частин: ті речі які я вживаю; ті яких я не вживаю, але вони мені подобаються; і ті яких я не одягаю і не хочу вже одягати. Перша частина повернулась в мою шафу, третю- я пороздавала. Та частина речей, яких я не вживаю, але вони мені подобаються, помандрувала в коробку, яку я назвала коробкою творчості. Вбрання з творчої коробки я залишила, щоб з ними поекспериментувати.

В цьому сезоні мені дуже сподобались джинси з латками. В магазинах їх багато, але ті, які мені подобаються, для мене за дорогі. Коли я виходила з магазину в мене з’явилась геніальна ідея, щоб переробити мої старі джинси з Diverse. Я їх носила протягом 5 років,  і хоча вони ще виглядають добре, я їх кинула в коробку творчості, тому що вони мені знудились. Добре, що мені  по дорозі був магазин з текстильними воробами, тому я зразу і зайшла. Вибір латок був настільки багатий, що я купила більше ніж треба було.

Сьогодні, з нагоди суботи, я зайнялась переробкою моїх старих джинсів. Щиро кажучи, я вперше приклеювала латки, і якщо в Тебе це також вперше, ось декілька порад.

8-25

 

Поради:

 • Закріпи всі латки на одязі іголками і поміряй вбрання – так буде видно, як це все буде виглядати
 • Залиши іголки і переверни вбрання на виворіт
 • Включи праску на середній рівень і тепер розгладь місця з латками
 • Якщо вбрання, яке Ти переробляєш, з тонкої тканини- гладь через вологу шматку
 • Якщо після прання латка почне відклеюватись- просто ще раз перегладь на виворіт
 • І пам’ятай- не гладь латку з верху, бо перегорять нитки.

Поекспериментуй з латками- це весело і модно. Латки гарно виглядають на сорочках, особливо в полоску, спортивних сукенках, джинсових спідницях, безрукавниках і куртках.

Чи ти вже переробляла сама якийсь свій одяг? Напиши- мені дуже цікаво! 🙂

 

86

 

You may also like

8 komentarzy

  1. 🙂 mi też bardzo się podoba:) jak tylko spoglądam na te naszywki od razu się uśmiecham:) Polecam, żebyś też spróbowała:)

  1. Dziękuję;*tak, też próbowałam na swoją, ale stwierdziłam, że potrzebuję więcej kolorowych;) Spróbuj i czekam na efekty;)

 1. Extra pomysł i super efekt końcowy. Dżinsy wyglądają na zupełnie inny,nowy model.
  W ramach porządków, które planuję w najbliższym czasie u siebie w szafie, postaram się nadać moim dżinsom nowe życie.
  Mam nadzieję,że efekt będzie równie udany jak u Ciebie.

  Znalazłam super naszywki na:
  http://pl.dawanda.com/aplikacje-naszywki/

  1. Cieszę się że Ci się podoba;) Myślę, że dasz rade- na pewno będzie pięknie;)
   Te zestawy z naszywkami są super- można wtedy więcej rzeczy przerobić i się pobawić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *